ايمان

لاينل واترمن، داستان آهنگري را ميگويد كه پس از گذران جواني پر شر و شور تصميم گرفت روحش را وقف خدا كند. سالها با علاقه كار كرد، به ديگران نيكي كرد، اما با تمام پرهيزگاري، در زندگيش چيزي درست به نظر نمي‌آمد حتي مشكلاتش مدام بيشتر ميشد. يك روز عصر، دوستي كه به ديدنش آمده بود و از وضعيت دشوارش مطلع شد، گفت: "واقعاً عجيب است. درست بعد از اين كه تصميم گرفته‌اي مرد خدا ترسي بشوي، زندگيت بدتر شده. نميخواهم ايمانت را ضعيف كنم اما با وجود تمام تلاشهايت در مسير روحاني، هيچ چيز بهتر نشده." آهنگر بلافاصله پاسخ نداد. او هم بارها همين فكر را كرده بود و نمي‌فهميد چه بر سر زندگيش آمده است. اما نميخواست دوستش را بي‌پاسخ بگذارد، شروع كرد به حرف زدن و سرانجام پاسخي را كه ميخواست يافت. اين پاسخ آهنگر بود: - "در اين كارگاه فولاد خام برايم مي‌آورند و بايد از آن شمشير بسازم. ميداني چطور اين كار را ميكنم؟ اول تكه فولاد را به اندازه جهنم حرارت مي دهم تا سرخ شود. بعد با بي رحمي، سنگين ترين پتك را بر ميدارم و پشت سر هم به آن ضربه ميزنم تا اين كه فولاد شكلي را بگيرد كه ميخواهم. بعد آن را در ظرف آب سرد فرو ميكنم و تمام اين كارگاه را بخار آب ميگيرد. فولاد به خاطر اين تغيير ناگهاني دما، ناله ميكند و رنج مي برد. بايد اين كار را آن قدر تكرار كنم تا به شمشير مورد نظرم دست بيابم. يك بار كافي نيست."
آهنگر مدتي سكوت كرد، سيگاري آتش روشن كرد و ادامه داد:
- "گاهي فولادي كه به دستم مي رسد نميتواند تاب اين عمليات را بياورد. حرارت، ضربات پتك و آب سرد تمامش را ترك مياندازد. ميدانم كه از اين فولاد هرگز تيغه شمشير مناسبي در نخواهد آمد."
باز مكث كرد و بعد ادامه داد:
- "ميدانم كه خدا دارد مرا در آتش رنج فرو مي‌برد. ضربات پتكي را كه بر زندگي من وارد كرده، پذيرفته‌ام و گاهي به شدت احساس سرما ميكنم، انگار فولادي باشم كه از آب‌ديده شدن رنج ميبرد. اما تنها چيزي كه ميخواهم اين است: "خداي من، از كارت دست نكش، تا شكلي را كه تو ميخواهي، به خود بگيرم. با هر روشي كه مي‌پسندي، ادامه بده، هر مدت كه لازم است، ادامه بده، اما هرگز مرا به كوه فولادهاي بي‌فايده پرتاب نكن."
/ 5 نظر / 2 بازدید
صدف

سلام خوشحالم کردی که بهم سر زدی .و خوشحالم از اينکه يه دوست جديد با نوشته های جالب پيدا کردم

شهرزاد

سلام.ممنون بم سرزدی و ازآشنايی شما خوشحالم.اميدوارم انتظار شما هم به سر بياد و يکی از زيباترين و بهترين نعمتهای خداوند رو داشته باشی.شاد باشی.

گوبولی

سلام عزیزم وای وای که خدا رو شکر مریضی همسری تمام شد. البته سرماخودگیش. هرچند که بازم دیشب غر غر می کرد این آدرس وبت رو برای من اشتباه نوشته بودی. از روی حدس گمان پیدات کردم. خیلی خصوصیات شما مثل منه مخصوصاً ساکتی و ۵۸ و .... بازم به من سر بزنیدو خوشحال می شم. با اجازتون لینکتون می کنم.

ونوس

سلام عزیزم مثل اینکه شما هم مثل من منتظر نی نی هستی از خدا میخوام به زودی یه دونه از اون خوشگل مشگلا و جیگرتراشو همونجوری که دوست داری برات بفرسته

مامانی

وای راستش رو بگم اولش حوصله نداشتم تا ته بخونمش اما حالا چند بار خوندمش. مرسی که يک همچين چيزهايی رو می نويسی. ما لازم داريم بار ها و بارها بخونيمشون . گرچه که فکر ميکنيم ميدونيمشون.