سیسمونی نوزاد

سلام

نتیجه کمیته تحقیق:

53.gifدستمال مرطوب: بهتر است از نوع رولی و مخصوص نوزادان تهیه گردد.

53.gifشامپو: بهتر است شامپو 1×2 باشدکه هم برای بدن و سر استفاده شود و مارک پیشنهادی برای ماههای اول مستلا

53.gifروغن بدن: بهتر است از روغن زیتون بدون بو استفاده شود.

53.gifکرم ضد التهاب: برای جلوگیری از عرق سوز شدن بدن نوزاد مارک مستلا و کالاندولا معرفی شده ولی برای کالاندو می گویند چون کرتن دارد بهتر است برای ماههای اول استفاده نشود.

53.gifگوش پاک کن: سایز کوچک آن تهیه شود.

53.gifناخن گیر و قیچی کوچک

53.gifمشمع گره ای: بنا بر استفاده 

53.gifپودر: در این مورد نظرها متفاوت بود زیرا گروهی از مادران پیشنهاد می دادند استفاده شود گروهی فقط از کرم ضد التهاب استفاده می کردند.

 53.gifفلاسک ، شیشه شور

53.gifشیشه شیر: در اندازه های 5 سی سی و 2 سی سی

53.gifپستانک: در این مورد هم  برای استفاده کردن یا نکردن  نظرها متفاوت بود .

 53.gifکهنه: برای خشک کردن بدن نوزاد

 53.gifمسواک انگشتی: پیشنهاد دادن برای دوران 5 یا 6 ماهگی کودک تهیه شود.یا زمانی که کودک دندان درآورده است.

53.gifصابون کهنه شور: قالبهای آن در مغازه های عطاری موجود است که به صورت کیلویی به فروش می رسد و برای استفاده باید آن را رنده کرد و یا خرید پودر صابون بچه فیروز

.53.gifپت سینه: بسیار بسیار استفاده از نوع یکبار مصرف آن توصیه شده است.

53.gifداندن گیر، شانه و برس و زیر انداز تعویض کهنه

53.gifصندلی غذا: بهتر است از نوعی خریداری شود که قابلیت تغییر ارتفاع را داشته باشد. البته بنا بر پیشنهاد مادران در ماههای 5 یا 6 کودک تهیه شود.

53.gifاسفنج حمام و پوار بینی: موارد استفاده آن زیاد است. 53.gifشیر دوش: بهتر است از نوع پمپی مارک چیکو استفاده شود. مدل فوق قابلیت اتصال مستقیم به شیشه شیر را دارد. نوع برقی آن را توصیه نکرده اند.

53.gifجغجغه: بهتر است از نوع پارچه ای باشد.

53.gifظرف غذا: اگر از مارکهای چیکو استفاده میکنید دقت فرمایید که قاشق غذاها همرنگ ظرف غذا سفید باشد زیرا مارکهای متفرقه که به نام چیکو به فروش می رود قاشقهای آن آبی است. ولی بنا بر پیشنهاد مادران بهتر است از جنس چینی برای ظرفهای غذا استفاده شود زیرا به مرو زمان امکان خط افتادن روی ظرف به نسبت ظرفهای ملامین و پلاستیکی کمتر است و جهت تهیه غذا برای کودک دلبندتان از ظروف لعابی به جای تفلون استفاده فرمایید زیرا ظرفهای تفلون سرب دارند و برای کودک مضر است.

53.gifکیسه خواب: بهتر است پتویی سبک از جنس پوآر تهیه شود.

53.gifحوله: بهتر است برای نوزادان از نوع کلاه دار استخری تهیه شود.

53.gifپشه بند: از نوعی تهیه فرمایید که بدون زیره است یعنی فقط اطراف کودک را می گیرد و نیازی نیست که تور پشه بند را زیر تشک طفل قرار دهید.

53.gifساک لوازم: بهتر است از نوعی انتخاب شود که داری جیب و زیپهای بسیاری باشد مارک معرفی شده پیر کاردین است.

53.gifآغوش: بهتر است بنا بر استفاده تهیه گردد زیرا تا 5 ماهگی کودک قابل استفاده است.ولی برای آقایان بسیار مفید است03.gif(برای اینکه اول کار بلد نیستند بچه بغل کنند)

53.gifصندلی ماشین: بهتر است بنا بر استفاده تهیه گردد و از سن 7 تا 8 ماهگی کودک مورد استفاده قرار می گیرد.

53.gifدماسنج، رخت آویز،پاپوش ( برای دوران نوزادی)

53.gifکلاه: برای پسرها 3 عدد کافی است بنا بر تحقیقات صورت گرفته بهتر است تا 40 روزه گی از کلاه استفاده شود

53.gifکاپشن: طبق تحقیقات کمیته بهتر است با توجه به سن کودک و در فصل خودو با توجه به سایز کودک تهیه شود.

53.gifتب سنج: از نوع دیجیتالی تهیه گردد.

53.gifآلبوم کودک، کمد، تخت و...

53.gifبلوز هایی که در زیر لباس تن نوزاد می شود حتما زیر دکمه دار باشه تا با بغل کردنش لباس بالا نره و کمر و پهلوی بچه گرم بمونه. مارک پیشنهادی اکثر مادران طبق تحقیقات کمیته مارک دلو یا آشور می باشد.

53.gifپیش بند: بهتر است از نوعی انتخاب شود که گردن کودک آسیب نبیند. به ترتیب الویت دکمه دار، چسبی ، بندی پیشنهاد می شود.

53.gifدارو خوری: برای دارو دادن به کودکان بسیار ضروری است.

 53.gifلباس بیمارستان کودک بهتر از نوع سر همی باشد.

53.gifپوشک: بهترین مارکهای مورد استفاده  ایرانی به ترتیب اولویت پرمیس، پنبه ریز و مبارک می باشد. برای استفاده پوشک در بیمارستان بهتر است از مارک پنپرز استفاده شود. ولی بسته کامل را به پرسنل تحویل ندهید قرار دادن دو عدد پوشک کامل پنپرز در داخل ساک لوازم کودک کافی است. 

53.gifلباسهای زیر یقه دار نباشه تا  به علت تا خوردن یقه لباس باعث عرق سوز شدن گردن کودک نگردد.

53.gifیقه لباسها حتما لبه دوزی، نوار یا چیزی مشابه این داشته باشه تا با شستشو یقه از حالت نیافته و توی تنش کج و کوله نشه.

53.gifهنگام خرید دقت شود تا دکمه لباس پشت نباشد.

53.gifیکی از مراکز که از نظر قیمت و جنس پیشنهاد شده میدان هفت تیر خ قائم مقام بالاتر از میدان شعاع سمت چپ فروشگاه زنجیره ای زیرو تن  یا خ بهار جنوبی از سمت انقلاب که وارد می شوید خانه کودک معرفی شده است.

53.gifسایت زیر انواع محصولات مادر و کودک و انواع مارکها را با تصاویر نشان داده استhttp://www.babykish.ir/Fa/main_fa.htm  

53.gifاز بین گروهی که تحقیقات بین آنها صورت گرفت مارک وسایلی که خریده بودند مارک چیکو بیشترین امتیاز را داشت. و اکثر مادران سلیقه ای بودن انتخاب مارک را مطرح کردند. 

53.gifدر خصوص کریر ، پارک خواب، کالسکه نظرها متفاوت بود و پیشنهاد دادند بنا بر استفاده خریداری شود به عنوان مثال گروهی کودکشان از پارک خواب اصلاً استفاده نکرده و برای گروهی دیگر بیشترین استفاده را داشته است. 

01.gifاز مادرانی که به این خانه سر می زنند خواهشمند است چنانچه نظری در خصوص وسایل و لوازم مادر و کودک دارند اعلام فرمایند که صمیمانه مشتاق دریافت نظراتشان هستیم.   

/ 42 نظر / 62 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ری ر ا

سلام از شما به عنوان دبیر کمیته ی مامانا خواهشمندم یه تحقیق به عمل بیارید در رابطه با ماشین لباسشویی نوزاد . اصلا به درد می خوره یانه اگه خوبه چه مارکی ؟ آخه چون لباس بچه باید جدا گونه شسته بشه می گم بادست که نمی تونیم بشوریم . حالا می خوام بدونم کلا خوبه به درد بخوره یا نه ! راستی چرا خبری ازت نیس ؟ خوبی ؟

حجت لباف

با سلام آفتاب به گياهي حرارت مي دهد که سر از خاک بيرون آورده باشد [گل]

نیاز

از شامپوی دو کاره که هم شامپو هست هم نرم کننده داخلش دارد استفاده نکنید برای اینکه شامپو برای شستن ریشه مو و کف سر استفاده میشود و نرم کننده به دلیل داشتن مواد شیمیایی قوی برای ساقه و پایین مو کاربرد دارد.

گوبولی

ققنوس جان پس چرا دیگه نمی نویسی؟ شمارش معکوس بزنیم؟؟؟[ماچ][قلب]

پائیزا

خانمی کجایی سیسمونی نی نی رو خریدی دیگه خیالت راحت شد . بیا عکس بذار دیگهههههههههههه[چشمک]

بیتا عسلی

سلام خانوم گل من بیتا هستم تازه درپرشین وبلاگ وبلاگ ساختم ولی هنوز یه قالب خوب پیدا نکردم منو راهنمایی کنید[گریه][قلب]

نرگس دلاوری

با سلام و خسته نباشید. لطفا شرکت های تولید کننده این لوازم را هم به ما معرفی کنید کمال تشکر را دارم. همین طور شماره تماسی از فروشندگان یا تولیدکنندگان این محصولات را خواستارم. با تشکر. ماهنامه کودک

سوین پ

[لبخند]استفاده از پوشک کامل مبارک را بسیار بسیار توصیه می کنم چون علاوه بر قدرت جذب بالا و نرمی ان نسبت به مارکهای مشابه حساسیت ندارد من 5 ماه است که استفاده می کنم بدون اینکه پاهای کودکم قرمز شود

دینا

سلام با تشکر.فقط خواستم بگم نظری ندارم